Bogdan Zając

Prezes
 

Fundator pionierskiej organizacji, założyciel legendarnego OCELOTA – kuźni talentów artystycznych. Charyzmatyczny lider, mentor/mistrz wielu pokoleń polskiej kadry akrobatów, autorytet zawodowy, wybitny specjalista, doświadczony fachowiec, animator nowych, międzynarodowych przedsięwzięć artystycznych.


Trzykrotny Mistrz Świata w akrobatyce sportowej (czwórki męskie),dyplomowany lekarz medycyny specjalizujący się w rehabilitacji medycznej i medycynie sportu. Ceniony na świecie artysta, który przez wiele lat odnosił sukcesy w największych międzynarodowych projektach artystycznych Cirque Du Solei, obecnie światowy konsultant ds. akrobatyki i gimnastyki. Swoją wiedzę i zawodowe doświadczenie wykorzystuje w kształceniu artystycznym sportowców. Po zakończeniu kariery sportowej, daje im przepustkę do międzynarodowego świata artystycznego. Wytrenowani przez niego artyści w zbiorowych układach akrobatycznych doskonale prezentują się w najnowszych produkcjach Cirque Du Solei, Franco Dragone, Ferrari World.

Od 2000 roku pełni funkcję Prezesa Fundacji Wspierania Kultury Ruchu OCELOT i Klubu Akrobatyki Sportowej AURUM. Bogdan Zając jako pierwszy zaprezentował w Polsce innowacyjne, multimedialne widowiska sztuki ruchu. Jego życie wypełnia sport, medycyna i praca twórcza.