19 X 2022 : Mały Książę – spektakl Fundacji Wspierania Kultury Ruchu OCELOT


Teatr Ocelot zaprasza na spektakl akrobatyczno-taneczny „Mały Książę” na motywach książki Antoine de Saint – Exupéry.

„A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”. Jest rok 2022. Po długiej wędrówce po wszechświecie Mały Książę przybywa na siódmą planetę, którą jest Ziemia. Jasnowłosy chłopiec uczy nas, jak z odwagą i nadzieją wyruszyć w podróż życia. Pomaga odkryć czym jest przyjaźń i miłość, pożegnanie i strata… Zapraszamy na zapierający dech w piersiach spektakl i niezwykłą artystyczną podróż. Innowacyjne widowisko Teatru OCELOT jest efektownym i artystycznie wartościowym połączeniem dynamicznej akrobatyki, powietrznego baletu i urzekającej muzyki. Spektakl jednoczy dzieci i dorosłych we wspólnym przeżywaniu sztuki. „Mały Książę” w wykonaniu polskich i ukraińskich twórców udowadnia, jak dzięki pasji i zaangażowaniu można przekraczać granice ludzkich możliwości i „dotknąć gwiazd”). Spektakl dedykowany podopiecznym Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.


Sponsor spektaklu: KGHM Polska Miedź S. A.• Scenariusz i reżyseria – BEATA ZAJĄC (twórca widowisk sztuki ruchu Teatru Ocelot, artystka, badacz procesów twórczych, wykładowca akademicki, psychoonkolog. W 2020 r. wyróżniona przez Radę Ministrów złotą odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
• Nadzór akrobatyczny – BOGDAN ZAJĄC (złotoryjanin, obywatel Polski i Kanady, trzykrotny Mistrza Świata w Akrobatyce Sportowej, uznany artysta Cirque du Soleil (Kanada,USA), lekarz, trener i konsultant akrobatyczny największych światowych produkcji Franco Dragone, Cirque du Soleil).
• Muzyka: Małgorzata Buracka, Romanna Hunko, T Dot Est
• Nagrania i Mix: Szymon Piotrowski, Psychosound Studio
• Kostium Małego Księcia: Artur Mazur
• Obsada: Mikołaj Małachowski, Maja Kućko, Mariusz Nguyen, Mariusz Bochniarz, Hanna Czuban, Martyna Kudlińska, Ewa Taradajczyk, Maja Cichoń, Jakub Ślemp, Martyna Wojtysiak, Karolina Więckiewicz, Bogdan Zając oraz podopieczni Fundacji Ocelot Junior/Ocelot Foundation.

Zapraszamy 19 października 2022 (środa), godz. 18:30
sala widowiskowa