KGHM Polska Miedź zaprasza Seniorów na bezpłatne zajęcia gimnastyki rekreacyjnej z użyciem specjalistycznych hamaków oraz innych rekwizytów gimnastycznych. Miedziowa spółka realizuje projekt w ramach programu społecznej odpowiedzialności EKO-Zdrowie.

Zajęcia gimnastyki rekreacyjnej dla osób w wieku 55 – 80 lat prowadzone będą w Legnicy, Lubinie i Głogowie w okresie październik – grudzień tego roku.
W każdym z tych miast utworzone zostaną maksymalnie 30-osobowe grupy uczestników, którzy pracować będą z doświadczonymi i wykwalifikowanymi instruktorami oraz fizjoterapeutami z Fundacji Wspierania Kultury Ruchu OCELOT.

W zajęciach mogą uczestniczyć w pierwszej kolejności osoby, które do tej pory nie brały udziału w zajęciach gimnastyki rekreacyjnej.

Szczegóły naboru i uczestnictwa znajdują się w Regulaminie Uczestnictwa.

Zapisy od 2 do 6 października br. pod nr telefonu: 609 553 201 oraz 607 192 212 w godzinach 10.30 – 18.30.

 

Pliki do pobrania:

Regulamin Uczestnictwa

Deklaracja Uczestnictwa

Harmonogram Zajęć

Wizerunek Uczestnika


Teatr Ocelot zaprasza na spektakl akrobatyczno-taneczny „Mały Książę” na motywach książki Antoine de Saint – Exupéry.

„A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”. Jest rok 2022. Po długiej wędrówce po wszechświecie Mały Książę przybywa na siódmą planetę, którą jest Ziemia. Jasnowłosy chłopiec uczy nas, jak z odwagą i nadzieją wyruszyć w podróż życia. Pomaga odkryć czym jest przyjaźń i miłość, pożegnanie i strata… Zapraszamy na zapierający dech w piersiach spektakl i niezwykłą artystyczną podróż. Innowacyjne widowisko Teatru OCELOT jest efektownym i artystycznie wartościowym połączeniem dynamicznej akrobatyki, powietrznego baletu i urzekającej muzyki. Spektakl jednoczy dzieci i dorosłych we wspólnym przeżywaniu sztuki. „Mały Książę” w wykonaniu polskich i ukraińskich twórców udowadnia, jak dzięki pasji i zaangażowaniu można przekraczać granice ludzkich możliwości i „dotknąć gwiazd”). Spektakl dedykowany podopiecznym Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.


Sponsor spektaklu: KGHM Polska Miedź S. A.• Scenariusz i reżyseria – BEATA ZAJĄC (twórca widowisk sztuki ruchu Teatru Ocelot, artystka, badacz procesów twórczych, wykładowca akademicki, psychoonkolog. W 2020 r. wyróżniona przez Radę Ministrów złotą odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
• Nadzór akrobatyczny – BOGDAN ZAJĄC (złotoryjanin, obywatel Polski i Kanady, trzykrotny Mistrza Świata w Akrobatyce Sportowej, uznany artysta Cirque du Soleil (Kanada,USA), lekarz, trener i konsultant akrobatyczny największych światowych produkcji Franco Dragone, Cirque du Soleil).
• Muzyka: Małgorzata Buracka, Romanna Hunko, T Dot Est
• Nagrania i Mix: Szymon Piotrowski, Psychosound Studio
• Kostium Małego Księcia: Artur Mazur
• Obsada: Mikołaj Małachowski, Maja Kućko, Mariusz Nguyen, Mariusz Bochniarz, Hanna Czuban, Martyna Kudlińska, Ewa Taradajczyk, Maja Cichoń, Jakub Ślemp, Martyna Wojtysiak, Karolina Więckiewicz, Bogdan Zając oraz podopieczni Fundacji Ocelot Junior/Ocelot Foundation.

Zapraszamy 19 października 2022 (środa), godz. 18:30
sala widowiskowa

Fundacja Ocelot Junior oraz Ocelot Instytut Psychoedukacji i Medycyny Stylu Życia zapraszają do Polkowic.

 

HARMONOGRAM GODZINOWY

WYDARZEŃ GŁÓWNYCH

Godzina rozpoczęcia

Godzina zakończenia

Informacja

11.00

11.10

Rozpoczęcie i Oficjalne otwarcie Pikniku przez Burmistrza Polkowic oraz przedstawiciela KGHM

 

 

 

11.10

11.15

Bieg maskotek wraz z uczestnikami

11.15

11.20

Ogłoszenie Konkursu „Poszukiwanie Skarbu”

11.20

11.35

Improwizacja taneczno-muzyczna do baśni „Stokrotka Hansa Christiana Andersena w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 Oddział      w Tarnówku

11.35

12.10

Konkurs Strefy Bezpieczeństwa pn. „Jestem Bezpieczny – radzę sobie w różnych sytuacjach” SM, KPP , KPPSP

12.10

12.25

Spektakl w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 4

12.30

13.15

Fragmenty spektaklu pt „Tarzan” „ Rozwiń skrzydła wyobraźni…odkryj z nami sztukę ruchu” w wykonaniu Teatru Ocelot

13.15

14.15

Przedstawienie pt „Marzenia marzeniami przygotowane przez uczestników Drama Way

14.15

14.30

Pokaz Strażacki przygotowany przez KPPSP

14.30

14.45

Zumba w plenerze przygotowana przez Aquapark Polkowice

14.45

15.00

Pokaz i prezentacja Klubu Karate Tradycyjnego

15.00

15.15

Pokaz i prezentacja Klubu Sportowego Armia Polkowice

15.15

15.30

Pokaz i prezentacja Klubu Sportowego Górnik Polkowice Sekcja podnoszenia ciężarów

15.30

15.40

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Konkursie „Poszukiwanie skarbu”

15.40

15.55

Finał konkursu Strefy Sportowej – Przeciąganie liny 2+2

16.00

 

Zakończenie Pikniku

Legnicki Klub Fundacji Wspierania Kultury Ruchu Ocelot - Mistrzowie Polski Seniorów w akrobatyce sportowej - Chorzów 2022 /14 maj 2022 - 15 maj 2022/
Pierwszy raz w historii legnickiej akrobatyki sportowej złoty medal MPS w akrobatyce sportowej w konkurencji dwójek męskich.

Gratulacje 🏆 Mamy Mistrzostwo Polski! 🏆
 Mariusz Nguyen  🥇Stypendysta Klubu Fundacja Wspierania Kultury Ruchu Ocelot Legnica wraz Michałem Ziemakiem 🥇 z Klubu ZTA Aurum Złotoryja zdobyli złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Chorzowie w konkurencji dwójek męskich.
Nad treningami zawodników czuwał mentor pokoleń akrobatów, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata w akrobatyce sportowej Pan Bogdan Zając. Duet zadebiutował na MPS w akrobatyce sportowej i z olbrzymią przewagą punktów wyprzedził pozostałe zespoły.

fot. Paweł Durmaj
link do materiałów filmowych Finał
https://www.facebook.com/marek.jaworowski.31/videos/508448037687150